Skip to main content


Okna drewniane.

Pozbud

POZBUD T&R S.A. to polski producent okien drewnianych, który od ponad 30 lat doskonali technologię budowy stolarki.

Dzięki solidnej pracy i produktom wysokiej jakości, zakład produkcyjny założony przez Ryszarda Andrzejaka jeszcze w latach siedemdziesiątych rozwinął się do obecnej formy.

Okna i drzwi powstają w fabryce zlokalizowanej w Słonawach pod Obornikami (woj. wielkopolskie) o łącznej powierzchni 30 tys. m². Firma wykorzystuje najnowsze maszyny do obróbki i lakierowania drewna. Inwestycje w park maszynowy spowodowały, że firma dysponuje jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie.

Dlaczego drewno

Drewno to materiał naturalny i odnawialny.

Do produkcji okien producent wykorzystuje drewno z certyfikatem FSC, pozyskane w sposób zrównoważony.

Duża część oferty opiera się na drewnie pozyskanym lokalnie, które nie musi podróżować wiele kilometrów do miejsca produkcji.

Drewno jest materiałem odnawialnym. W Polsce prawidłowa gospodarka leśna ma bardzo długie tradycje. Właściwie prowadzona, od lat zapewnia zastępowalność wycinanym drzewom.

Warto podkreślić, że produkcja okien drewnianych nie generuje niebezpiecznych czy trudnych do zagospodarowania odpadów, a samo drewno jako naturalny materiał nie sprawia kłopotów w składowaniu i utylizacji.

Oferta

Właściwie dobrane materiały i nowoczesny proces produkcji sprawiły, że okna drewniane POZBUD zyskały jeszcze większą trwałość i objęte są teraz 10-letnią gwarancją producenta na konstrukcję ramy i skrzydła. Oferta jest podzielona ze względu na głębokość profilu ramy oraz zastosowane technologie budowy.

Podstawowy profil ramy ma 68 mm głębokości, a najbardziej zaawansowany, w oknie pasywnym, aż 92 mm. Większa głębokość (która nie wpływa na grubość ramy) umożliwia zastosowanie wkładów szybowych z większą ilością szyb i z większymi przestrzeniami międzyszybowymi. Dzięki temu okna marki POZBUD jeszcze skuteczniej zapobiegają utracie ciepła. Wzrasta również wytrzymałość ramy, co pozwala konstruować przeszklenia o bardzo dużej powierzchni. Drewno zabezpieczone nowoczesnymi lakierami sprawdza się w każdym budynku, ale jego zalety najłatwiej docenić w nowoczesnym domu energooszczędnym i pasywnym.